Кошик Кошик порожній
Прием заказов
через корзину

Экседрин №10 таблетки

209 грн
0 грн
Рейтинг: 90 (4.3) 5
Артикул: eksedrin-10-tabletki
+
Способи доставки
  • Нова Пошта
  • Інші транспортні служби
  • Кур'єром по Києву
  • Самовивіз
Способи оплати
  • Готівкою при отриманні
  • Безготівковий перевод коштів
  • Пріват 24
  • WebMoney
Розповісти друзям:
ФАРМАКОЛОГІЧНА ДІЯЭкседрин - комбінований препарат, що містить парацетамол, ацетилсаліцилову кислоту і кофеїн.
Парацетамол має знеболювальну, жарознижувальну і вкрай слабкою протизапальною дією, що пов'язане з його впливом на центр терморегуляції в гіпоталамусі та слабко здатністю інгібувати синтез простагландинів у периферичних тканинах.
Ацетилсаліцилова кислота має знеболювальну, жарознижувальну та протизапальну дію. Швидко послаблює біль, особливо викликану запальним процесом, а також помірно пригнічує агрегацію тромбоцитів і уповільнює процес тромбоутворення, покращуючи мікроциркуляцію у вогнищі запалення.
Кофеїн підвищує рефлекторну збудливість спинного мозку, збуджує дихальний і судиноруховий центри, розширює кровоносні судини скелетних м'язів, головного мозку, серця, нирок, знижує агрегацію тромбоцитів. Зменшує сонливість, почуття втоми, підвищує розумову і фізичну працездатність. У даній комбінації кофеїн у малій дозі практично не робить стимулюючої дії на ЦНС, однак сприяє нормалізації тонусу судин головного мозку та прискоренню кровотоку в ньому.
ФАРМАКОКІНЕТИКА
Парацетамол легко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, Cmax в плазмі крові виявляються в проміжок від 30 хв до 2 год після прийому. Парацетамол метаболізується у печінці та виводиться нирками, головним чином, у вигляді глюкуронідів та сульфатних кон'югатів. Менше 5% виводиться у вигляді незміненого парацетамолу. Тривалість T1/2 варіюється від 1 до 4 ч. Зв'язок з білками плазми незначна при звичайних терапевтичних дозах, однак, зростає по мірі збільшення дози. Гидроксилированный метаболіт, що утворюється в невеликих кількостях в печінці під впливом змішаних оксидаз і зазвичай обезвреживающийся шляхом зв'язування з глутатионом, може накопичуватися при передозуванні парацетамолу і викликати ураження печінки.
Ацетилсаліцилова кислота швидко і повністю всмоктується, піддається швидкому гідролізу в шлунково-кишковому тракті, печінці та крові до утворення саліцилатів, які зазнають подальшого метаболізму, переважно у печінці.
Кофеїн повністю і швидко всмоктується. Максимальні концентрації спостерігаються в проміжок від 5 до 90 хв після прийому натще. У дорослих виведення практично повністю відбувається шляхом печінкового метаболізму. Спостерігається виражена варіабельність індивідуальних значень елімінації у дорослих. Середній T1/2 з плазми крові становить 4.9 год в діапазоні 1.9-12.2 ч. Кофеїн розподіляється у всіх рідких середовищах організму. Зв'язок кофеїну з білками плазми становить 35%. Кофеїн практично повністю метаболізується шляхом окислення, деметилювання та ацетилювання і виводиться нирками. Основні метаболіти: 1-метилксантини, 7-метилксантини, 1.7-диметилксантин.
ПЕРЕДОЗУВАННЯСимптоми, обумовлені наявністю парацетамолу (при прийомі в дозах більше 10-15 г/добу): протягом перших 24 год: блідість шкірних покривів, нудота, блювання, анорексія, абдомінальний біль, порушення метаболізму глюкози, метаболічний ацидоз. Симптоми порушення функції печінки можуть з'явитися через 12-48 годин після передозування. При важкому передозуванні -печінкова недостатність з прогресуючої енцефалопатії, кома, смерть; гостра ниркова недостатність з тубулярным некрозом (у т. ч. при відсутності тяжкого ураження печінки); аритмії, панкреатит. Гепато-токсичний ефект у дорослих проявляється при прийомі 10 г і більше. Симптоми, обумовлені наявністю ацетилсаліцилової кислоти (при прийомі в дозах понад 150 мг/кг): при легких інтоксикаціях - нудота, блювота, шум у вухах, порушення зору, запаморочення, сильна головний біль. При важких отруєннях - гіпервентиляція легень центрального генезу (задишка, ядуха, ціаноз, холодний липкий піт, параліч дихання), респіраторний ацидоз. Найбільший ризик розвитку хронічної інтоксикації відзначається у дітей та осіб похилого віку при прийомі протягом декількох діб більше 100 мг/кг/добу. При отруєнні середнього та тяжкого ступеня необхідна госпіталізація.
Симптоми, обумовлені наявністю кофеїну (при прийомі в дозах більше 300 мг/добу): гастралгія, ажитація, тривожність, збудження, рухове занепокоєння, сплутаність свідомості, делірій, зневоднення, тахікардія, аритмія, гіпертермія, прискорене сечовипускання, головний біль, підвищена тактильна або больова чутливість, тремор або м'язові посмикування; нудота і блювота, іноді з кров'ю; дзвін у вухах, епілептичні напади (при гострому передозуванні - тоніко-клонічні). Лікування: контроль за кислотно-основним станом та електролітним балансом. В залежності від стану обміну речовин - введення натрію гідрокарбонату, натрію цитрату або натрію лактату. Підвищується лужність підсилює виведення ацетилсаліцилової кислоти за рахунок защелачивания сечі. Промивання шлунка у перші 4 год, провокація блювання, прийом активованого вугілля, послаблюючих лікарських засобів, введення донаторів SH-груп і попередників синтезу глутатіону метіоніну протягом 8-9 год після передозування та ацетилцистеїну - протягом 8 год.
ЛІКАРСЬКА ВЗАЄМОДІЯПрепарат може посилювати дію гепарину, непрямих коагулянтів, резерпіну, стероїдних гормонів і гіпоглікемічних) лікарських засобів.Одночасне застосування з іншими нестероїдними протизапальними препаратами, метотрексатом збільшує ризик розвитку побічних ефектів. Зменшує ефективність спіронолактону, фуросеміду, гіпотензивних лікарських засобів, а також протиподагричних засобів, що сприяють виведенню сечової кислоти. Барбітурати, рифампіцин, салициламид, протиепілептичні препарати та інші індуктори мікросомальних ферментів печінки сприяють утворенню токсичних метаболітів парацетамолу, що впливають на функцію печінки. Метоклопрамід прискорює всмоктування парацетамолу. Під впливом парацетамолу період напіввиведення хлорамфеніколу збільшується в 5 разів. При повторному прийомі парацетамол може підсилити дію антикоагулянтів (похідних кумарину).Одночасний прийом парацетамолу, ацетилсаліцилової кислоти та алкогольних напоїв підвищує ризик розвитку гепатотоксичних ефектів. Кофеїн прискорює всмоктування ерготаміну.
ВАГІТНІСТЬ ТА ЛАКТАЦІЯНезважаючи на те, що ацетилсаліцилову кислоту можна застосовувати в II триместрі вагітності, безпека цієї комбінації у вагітних і годуючих груддю не вивчалась, тому препарат протипоказаний у вагітних (у всіх триместрах) і годуючих грудьми.
ПОБІЧНІ ДІЇ
Гастралгія, нудота, блювання, гепатотоксичність, нефротоксичність, эрозивноязвенные ураження шлунково-кишкового тракту, алергічні реакції, тахікардія, підвищення артеріального тиску, бронхоспазм. При тривалому застосуванні - запаморочення, головний біль, порушення зору, шум у вухах, зниження агрегації тромбоцитів, гіпокоагуляція, геморагічний синдром (носова кровотеча, кровоточивість ясен, пурпура та ін), ураження нирок з папілярним некрозом, глухота, злоякісна ексудативна еритема (синдром Стівенса-Джонсона), токсичний епідермальний некроліз (синдром Лайєлла), синдром Рейє у дітей (гіперпірексія, метаболічний ацидоз, порушення з боку нервової системи та психіки, блювота, порушення функції печінки).
УМОВИ ТА ТЕРМІН ЗБЕРІГАННЯ
При температурі не вище 25°С. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності. 2 роки. Не використовувати після дати закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
ПОКАЗАННЯ
Больовий синдром середньої і легкої інтенсивності різного походження: головний біль, мігрень, зубний біль, невралгія, артралгія і міалгія (біль у м'язах і суглобах), альгодисменорея (болі при менструації).
ПРОТИПОКАЗАННЯГіперчутливість до будь-якого з компонентів у складі препарату, ерозивно-виразкові ураження ШКТ у фазі загострення, шлунково-кишкова кровотеча, повне або неповне поєднання бронхіальної астми, рицидивирующего полипноза носа і навколоносових пазух, і непереносимості ацетилсаліцилової кислоти або інших нестероїдних протизапальних препаратів (у т. ч. в анамнезі), хірургічні втручання, що супроводжуються кровотечею, гемофілія, геморагічний діатез, гіпопротромбінемія, виражена артеріальна гіпертензія, портальна гіпертензія, важкий перебіг ІХС, глаукома, авітаміноз, ниркова недостатність, одночасне застосування інших препаратів, що містять парацетамол, ацетилсаліцилову кислоту або інше нестероїдний протизапальний засіб, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, вагітність, лактація, підвищена збудливість, порушення сну, дитячий вік до 15 років-ризик розвитку синдрому Рейє у дітей з гіпертермією на тлі вірусних захворювань).
З обережністю. Подагра, захворювання печінки, головні болі, пов'язані з травмою голови, прийом антикоагулянтів, гіпоглікемічних засобів, подагри або артриту, а також одночасний прийом препаратів, які містять ацетилсаліцилову кислоту або інші знеболюючі та жарознижуючі засоби.
ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИЯкщо після прийому препарату симптоми зберігаються, спостерігається погіршення або виникають нові симптоми, слід негайно звернутися до лікаря. При прийомі препарату в рекомендованій дозі в організм надходить стільки ж кофеїну, скільки міститься в одній чашці кави, тому слід скоротити споживання кофеїновмісних продуктів при лікуванні цим препаратом щоб уникнути розвитку нервового збудження, дратівливості, безсоння і прискореного серцебиття на тлі передозування кофеїну. При підозрі на передозування слід негайно звернутися за медичною допомогою, навіть якщо симптоми відсутні. Слід утриматися від вживання алкоголю при прийомі препарату у зв'язку з підвищенням ризику ураження печінки та шлунково-кишкової кровотечі. Оскільки ацетилсаліцилова кислота сповільнює згортання крові, то пацієнт, якому належить хірургічне втручання, повинен заздалегідь попередити лікаря про прийом препарату. Ацетилсаліцилова кислота в низьких дозах зменшує виведення сечової кислоти, у зв'язку з чим у пацієнтів зі схильністю препарат може спровокувати напад подагри. При тривалому застосуванні препарату необхідний контроль периферичної крові і функціонального стану печінки.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з механізмами. Не повідомлялося про вплив препарату на здатність керувати автомобілем і працювати з механізмами.
ПРИ ПОРУШЕННЯХ ФУНКЦІЇ НИРОКПротипоказано: ниркова недостатність.
ЗАСТОСУВАННЯ У ДИТЯЧОМУ ВІЦІ
Протипоказано: дитячий вік до 15 років-ризик розвитку синдрому Рейє у дітей з гіпертермією на тлі вірусних захворювань).
УМОВИ ВІДПУСТКИ З АПТЕК
Препарат дозволений до застосування в якості засобу безрецептурного відпуску.
Производитель  Новартис Консьюмер Хелс С.А. (США)
Страна производитель  США
Поки немає коментарів
Написати коментар
captcha
Контакти
Телефони вказані в шапці сайту.
Пн–Пт 09:00–19:00,
Вс 09:00–17:00
info@aimed.com.ua
Ми в соцмережах
© 2025. Інтернет-аптека AiMed.com.ua
Замовлення зворотного дзвінка